Lato, lato..

Kochani,

Po długiej wakacyjne przerwie wracam do Was pełna sił I energii. I jak zawsze po takiej przerwie są robię pewnego rodzaju obietnice, że już teraz będę  częściej tu zaglądała i na bieżąco pisała co u mnie..

To były dla mnie bardzo dobre wakacje. Wakacje, które pierwszy raz od 3 lat przeżyłam bez infekcji, podawania tlenu czy morfiny. Praktycznie codziennie rodzice zabierali mnie czy to na spacer, czy w odwiedziny tak abym mogła spędzać jak najwięcej czasu na dworze, abym cieszyła się ciepłem, słońcem i lekkim wiaterkiem. Tata powtarza że był to czas beztroski. Takiej beztroski na nasze możliwości.

Ale od początku. Ostatni pisałam Wam, że przebywaliśmy w czerwcu nad morzem. Trzy tygodnie w moim ulubionym Władysławowie (w sumie nigdzie indziej do tej pory nie byłam). Ponad 2 tygodnie z idealną pogodą… idealną na poddawanie się terapii jodem. Padało, wiało, było zimno. Rodzice ubierali mnie na cebulkę, a ja bardzo tego nie lubię. Mama była ze mną cały czas, Tata na początku trochę dojeżdżał. W pobliżu byli również babcia Grażynka z dziadkiem Wieśkiem. Dużo spacerowaliśmy po parku, przy plaży, chodziłam z mamą na kawę do pana Grzesia do portu.

Po powrocie miałam miesięczne wakacje od Pani Renatki i od przedszkola. Pogoda była trochę lepsza, więc spędzaliśmy dużo czasu na balkonie, na spacerach czy u dziadków na podwórku. Tata dojeżdżał popołudniem i zabierał nas późnym wieczorem do mieszkania. Szybkie mycie i sen. I od rana to samo J  Najgorzej było podczas upałów, gdzie siedziałyśmy z mamą w ciągu dnia w mieszkaniu, a wychodziłam dopiero popołudniem, najczęściej jak tata wracał z pracy.

Aby urozmaicić mi czas spędzony na dworze, rodzice kupili mi wózek do rowerku. Można w niego wpiąć moje siedzisko, podczepić do roweru i mogę rozkoszować się wycieczkami z Rodzicami. W zasadzie zaliczyliśmy tylko 3 takie wycieczki bo rowerek został kupiony dopiero w sierpniu. Mimo to przyniosły mi wielką radość i już nie mogę doczekać się kolejnych. Jest tylko jeden mankament tych przejażdżek. Co ok kilometr Rodzice muszą mnie odsysać. A więc trzeba jechać ze ssakiem w gotowości i szybko reagować, zanim zakaszlę się do fioletu.

Od paru tygodni mam też swój fotelik samochodowy, który sprawia że długa podróż nie jest dla mnie tak uciążliwa jak to była na początku. Mniej boli mnie po niej główka, szybciej regeneruje się po podróżach.

W wakacje miałam też możliwość poprzebywania ze zwierzątkami. Bawiłam się małym kotkiem Zosi i Emilki. Michaś i Staś dostali pięknego szczeniaczka Fredzia, który uwielbia jeździć wózkiem na moich kolanach, drzemiąc i ukrywając się przed chłopakami. Lubię głaskać zwierzątka, mają takie milutkie futerko J

Pod koniec sierpnia znowu wylądowaliśmy we Władysławowie. Znowu pogoda była idealna…. Na jodowe kuracje, które wzmocniły moje płucka. Było zimno i deszczowo. Dużo z Mamą spacerowaliśmy, Tata dojeżdżał kiedy mógł. Tydzień czasu byli z nami dziadkowie. Mam nadzieję, że ten kolejny pobyt, i w sumie 6 tygodni spędzone nad morzem, da mi dużo odporności i sił w walce z zimowymi infekcjami.

Ostatnie 3 miesiące to był dobry, spokojny czas. Czas beztroski, takiej po naszemu.

Całuję Was serdecznie i do usłyszenia / zobaczenia już wkrótce.

IMG_3707 IMG_3533 IMG_3438 IMG_3328 IMG_2581 IMG_2315 IMG_2288

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s