Wiosenno – Wielkanocnie

Kochani,

Minął mi kolejny miesiąc, zaczęła się wiosna. Nie jest jeszcze wystarczająco ciepło, abym pierwszy raz wyszła na dworek. Ale jestem pewna, że stanie się to już wkrótce.

Pomimo że jest coraz bardziej wiosennie, przyplątało się do mnie jakieś choróbsko. Od dwóch tygodni bardzo kaszlę i męczy mnie katar. Na początku również sporo gorączkowałam. Rodzice byli pełni obaw czy nie rozwinie się coś poważnego. Klepali mnie godzinami, parę razy dziennie używali asystora kaszlu. Zużyli chyba litry soli do inhalacji. Nareszcie jestem prawie zdrowa, prawie bo katar wraca od czasu do czasu. A jak wróci, znowu wywołuje zaciekanie do gardła i niekończące się napady kaszlu.

Odnośnie mojego spania to niewiele się zmieniło. Gdy mam katar to śpię równie niespokojnie jak podczas pełni księżyca. A gdy mam katar i gdy jest pełnia (czyli kumulacja 🙂 no cóż..

Zmotywowani moją chorobą, Rodzice postanowili kupić mi mój własny, przenośny ssak. Do tej pory używaliśmy pożyczonego z Hospicjum. Od tygodnia Rodzice odsysają mnie moim własnym, który działa bardzo cichutko i nie budzi mnie w nocy swoim warkotem.

No i zbliżają się Święta. Okres przedświąteczny wiąże się z mnóstwem przygotowań. My z Mamusią i Ciocią Renią, od dobrych dwóch tygodni pracujemy nad dekoracjami przedświątecznymi i robieniem kurczaczków. No muszę przyznać, że w tym roku wyszły nam wyjątkowo piękne. Mam kurę, gromadkę kuciaków, wielkanocne pisanki i kartki świąteczne. Czas przedświąteczny to także robienie porządków. Mama zaangażowała mnie w porządkowanie moich zabawek, przyborów do malowania i ubranek. Bardzo mnie to zmęczyło. Chociaż mojego tatę przygotowania zmęczyły chyba bardziej, kiedy Mama kazała mu wytrzepać dywany. Tak, przygotowania do świąt są męczące.

Jestem pewna, że Wy również cieszycie się z nadchodzących Świąt.

Życzę Wam, aby były one spędzone w zdrowiu i wielkiej radości, razem z tymi których kochacie najbardziej. Niech Zmartwychwstały Pan Jezus Wam błogosławi, umocni wiarę, podniesie na duchu i napełni serca radością. Niech pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość i da siłę do pokonywania trudności.

Wesołego Alleluja!

File_000 File_000(2) File_002IMG_20160318_125533DSC_1971

 

 

 

DSC_1967

 

One thought on “Wiosenno – Wielkanocnie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s