Powrót po długiej przerwie

Kochani,

Minął dość długi czas, od kiedy pisałam po raz odstani. Te prawie trzy miesiące były dla mnie i moich rodziców bardzo intensywne i bardzo trudne.

Zaczęło się od mojej wiosennej choroby. A to przyplątywały się jakieś wirusówki, powodując gorączkę i problemy z brzuszkiem. Innym razem złapałam poważniejszą infekcję płuc. Mój oddech znowu budził lęk, dlatego parę dni chorowałam podłączona do tlenu. Duży pokój stał się pokojem zabiegowym, naszą sypialnią i jadalnią. Urzędowaliśmy w nim z rodzicami przez parę dni i nocy.

Oprócz paru chorób, były też inne, bardziej przyjemne przygody zdrowotne. Przyjaciele z Hospicjum zadbali o moje ząbki i spięte mięśnie. Po ponad 2 latach odbyłam kolejną wizytę u dentysty. W narkozie Pani dentystka sprawdziła mi ząbki (wszystkie zdrowe) oraz usunęła mi kamień. Po usunięciu kamienia okazało się, że dwa przednie ząbki się ruszają, wiec od kwietnia jestem szczerbata J Kilka dni później Pan doktor ostrzyknął botuliną moje mięśnie. Całe dwie ampułki sprawiły, że moje rączki i szyja wyprostowały się i mięśnie bolą mniej. Teraz mogę łatwiej próbować chwytać różne rzeczy do rączki.

Razem z przyjściem ciepłej pogody, zaczęłam znowu spędzać dużo czasu na dworze. Codziennie chodzę z mamą na spacery, często dwa razy tzn. przed i po południowej drzemce. Często jeździmy na różne wycieczki, odwiedzamy rodzinkę czy karmimy leśne zwierzątka. Tato zabiera mnie też czasami na wspólny bieg do lasu. Mogę się pochwalić, że przebiegamy razem około 12 kilometrów. Tata mówi, że jestem bardzo dzielna i cierpliwa i że motywowuję go czy jakoś tak J

Niedawno był również dzień Mamy. Przez ponad tydzień przygotowywałam z Panią Renią laurkę dla Mamy. Był to ogród z kwiatami, lecącymi bocianami i mnóstwem serduszek. Mama była bardzo wzruszona. Laurka stoi w naszej sypialni i Mama dziękuje mi za tę laurkę codziennie.

W ciągu tego czasu Tata co tydzień lub częściej jeździł do mojej chorej Babci Ani. Widziałam, jaki zmartwiony wraca z tych wyjazdów, słuchałam też jak opowiadał Mamie o pogarszającym się zdrowiu Babci.

Pewnego wieczora Mama powiedziała mi, że Babcia Ania poszła do nieba. Że Pan Bóg zabrał ją do siebie. Taty nie było wtedy z nami, bo był z Babcią w szpitalu. Potem Mama gdzieś jeździła a ja zostawałam z Babcią Grażynką. Babcia poszła do nieba i można jej teraz stawiać kwiatki i lampki na cmentarzu. Ostatni raz widziałam ją w kwietniu. Przyjechała z Dziadkiem i przywiozła mi mnóstwo bloków do wycinania i rysowania. Każda wizyta Babci była fajna, dużo czasu czytała mi książeczki, opowiadała historie i trzymała na rączkach. Będę za Babcią tęskniła, tak jak tęsknią Tata i Mama.

W tej chwili jesteśmy nad morzem, ale opowiem o tym w kolejnym wpisie wkrótce.

Całuje, Basia.

IMG_20160610_133444  IMG_20160531_133600  IMG_6508IMG_6582IMG_6598

IMG_6611

Mama z Basia

One thought on “Powrót po długiej przerwie

 1. Witaj Basieńko………….Dawno Cię nie widzialam………ale urosłaś…………bardzo się cieszę,że lepiej się czujesz……tak trzymaj……..Zyczę Ci dużo,dużo zdrowia i wytrwalości w rehabilitacji………..
  Ja też bardzo tęsknię za twoją Babcią Anią, była mi bardzo bliska……..

  MOJEJ PRZYJACIÓŁCE

  Odeszłaś gdzieś, w nieznane przestworza,
  Moja wierna stara przyjaciółko
  Z kim teraz rozmowy toczyć będę,
  I stare dzieje powtarzać w kółko…?
  Pomimo odległości, które nas dzieliły,
  Serca nasze zawsze były blisko,
  I myśli zawsze obok krążyły,
  Tworząc ciepłe, przytulne siedlisko.
  Gdy kiedyś imię Twoje wypowiem,
  W czasie i miejscu tylko mnie znanym,
  Bezlistne brzozy, me towarzyszki,
  W ciszy smutnej, obok mnie staną.
  Mgła smutnej aury nas okryje,
  Wiatr zwiędłe liście wkoło rozwieje,
  Tak w samotności mokrej jesieni,
  Będziemy razem wspominać dzieje…
  Choć może czasem łza błyśnie w oku,
  To Twa przyjaźń w sercu pozostanie,
  Wspomnienie siądzie, gdzieś na obłoku,
  Zadawać będzie wciąż to pytanie…
  Gdy samotność zastuka do okna,
  Odnajdę Cię w zwiędłych liściach brzozy,
  Spłyniesz na mnie jesiennym obłokiem,
  Otulisz ciepłym wspomnieniem twarzy.
  Otulone w samotność i ciszę,
  Wspominać będziemy wciąż bez końca….
  Nikt nas nie znajdzie, nie będzie szukać,
  Nie przeszkodzi w oglądaniu słońca…..

  Serdecznie pozdrawiam Alina Barbara Blaszczuk

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s